TOP NEWS

Zprávy Google

Služba Zprávy Google shromažďuje události z více než 400 zdrojů zpráv v českém jazyce a automaticky je seřazuje tak, aby nejdůležitější zprávy byly prezentovány jako první. Témata jsou aktualizována každých 15 minut, takže je pravděpodobné, že vždy, když stránku se zpravodajstvím zkontrolujete, uvidíte zde nové události. Vyberte si položku, o kterou máte zájem, a pak přímo přejděte na stránku zveřejňující zprávu, kterou si chcete přečíst.

Služba Zprávy Google je velmi neobvyklá zpravodajská služba, v níž jsou naše výsledky sestaveny výhradně pomocí počítačových algoritmů, bez lidského zásahu. V důsledku toho jsou zpravodajské zdroje vybírány bez ohledu na politické stanovisko nebo ideologii a umožňují vám sledovat, jakým způsobem různé zpravodajské organizace informují o stejné události. Tato řada různých perspektiv a přístupů je mezi zpravodajskými stránkami online jedinečná a my ji považujeme za hlavní faktor v naší snaze pomoci vám být informováni o problémech, které se vás nejvíc dotýkají.

Google News USA

Google News je počítačom generovaná spravodajská stránka, ktorá zhromažďuje titulky z viac ako 4 500 spravodajských zdrojov v anglickom jazyku z celého sveta, zoskupuje podobné články a zobrazuje ich podľa osobných záujmov každého čitateľa.

Čitatelia správ si tradične najskôr vyberú publikáciu a potom hľadajú titulky, ktoré ich zaujímajú. Robíme veci trochu inak, s cieľom ponúknuť našim čitateľom viac prispôsobené možnosti a širšiu škálu perspektív, z ktorých si môžu vybrať. V Správach Google ponúkame odkazy na niekoľko článkov o každom príbehu, takže sa môžete najskôr rozhodnúť, ktorá téma vás zaujíma, a potom vybrať účty vydavateľov každého príbehu, ktorý si chcete prečítať. Kliknite na nadpis, ktorý vás zaujíma, a prejdete priamo na stránku, ktorá daný príbeh zverejnila.

Naše články vyberajú a zoraďujú počítače, ktoré okrem iného vyhodnocujú, ako často a na akých stránkach sa príbeh objaví online. Hodnotíme tiež na základe určitých charakteristík spravodajského obsahu, ako je aktuálnosť, umiestnenie, relevantnosť a rozmanitosť. Výsledkom je, že príbehy sú triedené bez ohľadu na politické hľadisko alebo ideológiu a môžete si vybrať zo širokej škály uhlov pohľadu na daný príbeh. Správy Google budeme naďalej vylepšovať pridávaním zdrojov, dolaďovaním našej technológie a poskytovaním služby Google News čitateľom v ešte viacerých regiónoch.

REUTERS NEWS

Reuters, člen vedúcej svetovej finančnej a spravodajskej skupiny Reuters Group PLC, je jedna z popredných svetových spravodajských agentúr poskytujúca rýchle, podrobné, nestranné a presné pokrytie globálnych finančných trhov a medzinárodného, ekonomického a politického vývoja.

Bloomberg NEWS

Bloomberg je celosvetovým poskytovateľom finančných údajov, správ a analýz. Služba BLOOMBERG PROFESSIONAL(R) a mediálne služby Bloomberg poskytujú finančné a trhové údaje či už v reálnom čase alebo z archívu, ceny, údaje z obchodovania, spravodajské a komunikačné nástroje určené pre podniky, spravodajské organizácie, finančníkov a právnikov a rôznych jednotlivcov na celom svete. Mediálne služby Bloomberg zahrňujú celosvetovú službu BLOOMBERG NEWS(R) spolu s viac ako 2,300 odborníkmi v 140 kanceláriách; finančná a obchodná televízna spoločnosť BLOOMBERG TELEVISION(R) s 24 hodinovým vysielaním pôsobí a vysiela na celom svete na jedenástich kanáloch v siedmych jazykoch; Služby BLOOMBERG RADIO(R), poskytujúce najčerstvejšie správy na satelitoch XM, Syrius a WorldSpace po celom svete a na WBBR 1130AM v New York, finančné a informačné spravodajstvo BLOOMBERG.COM(R) na internetovej stránke; mesačník BLOOMBERG MARKETS(R) a knihy určené pre profesionálov v oblasti investícií BLOOMBERG PRESS(R).

BBC NEWS – British Broadcasting Corporation

Základným zmyslom existencie BBC je podľa jej oficiálnej prezentácie obohacovanie života ľudí kvalitnými programami a službami, ktoré informujú, vzdelávajú a zabávajú. Jej vízia spočíva v napĺňaní cieľa byť najkreatívnejšou a najdôveryhodnejšou organizáciou na svete. Ako taká prináša široké spektrum vlastných programov a služieb pre každého. Jej programy neobsahujú ani komerčné záujmy, ani politickú zaujatosť. Predmetom jej činnosti je prevádzkovanie televízie, rádia, národnostných, lokálnych, detských, vzdelávacích, jazykových a iných služby pre kľúčové skupiny divákov a poslucháčov.

CNN NEWS – Americká televízia CNN

„Boli sme tu ešte predtým, ako ste vedeli, že nás potrebujete,“ hlása reklama CNN. Jej zakladateľ Ted Turner spomína, ako si všetci ťukali na čelo, keď hovoril o televízii, ktorá bude 24 hodín denne vysielať iba správy. Nik mu vraj neveril. On bol pritom presvedčený, že sa rýchlo dostanú z pivnice hore. CNN začala zarábať milióny a stala sa symbolom globalizácie. Trojpísmenková televízia predbehla konkurenciu najmenej o desať rokov – dnes sú spravodajské televízie samozrejmosťou. Dokonca aj na Slovensku. CNN začala vysielať 1. júna 1980, pred 25 rokmi.

TIME NEWS

Najnovšie správy a analýzy z TIME.com Politika, správy zo sveta, fotografie, videá, technické recenzie, správy o zdraví, vede a zábave.