REALITY  |  FINANCIE  |  SERVIS

TREND   .týždeň   SME   HOSPODÁRSKE NOVINY   PRAVDA   PLUSKA

GOOGLE NEWS CZ

Zprávy Google (BETA verze) 

Služba Zprávy Google shromažďuje události z více než 400 zdrojů zpráv v českém jazyce a automaticky je seřazuje tak, aby nejdůležitější zprávy byly prezentovány jako první. Témata jsou aktualizována každých 15 minut, takže je pravděpodobné, že vždy, když stránku se zpravodajstvím zkontrolujete, uvidíte zde nové události. Vyberte si položku, o kterou máte zájem, a pak přímo přejděte na stránku zveřejňující zprávu, kterou si chcete přečíst.

Služba Zprávy Google je velmi neobvyklá zpravodajská služba, v níž jsou naše výsledky sestaveny výhradně pomocí počítačových algoritmů, bez lidského zásahu. V důsledku toho jsou zpravodajské zdroje vybírány bez ohledu na politické stanovisko nebo ideologii a umožňují vám sledovat, jakým způsobem různé zpravodajské organizace informují o stejné události. Tato řada různých perspektiv a přístupů je mezi zpravodajskými stránkami online jedinečná a my ji považujeme za hlavní faktor v naší snaze pomoci vám být informováni o problémech, které se vás nejvíc dotýkají.


GOOGLE NEWS U.S.

A Novel Approach to News 

Google News is a computer-generated news site that aggregates headlines from more than 4,500 English-language news sources worldwide, groups similar stories together and displays them according to each reader's personalized interests.

Traditionally, news readers first pick a publication and then look for headlines that interest them. We do things a little differently, with the goal of offering our readers more personalized options and a wider variety of perspectives from which to choose. On Google News we offer links to several articles on every story, so you can first decide what subject interests you and then select which publishers’ accounts of each story you’d like to read. Click on the headline that interests you and you'll go directly to the site which published that story.

Our articles are selected and ranked by computers that evaluate, among other things, how often and on what sites a story appears online. We also rank based on certain characteristics of news content such as freshness, location, relevance and diversity. As a result, stories are sorted without regard to political viewpoint or ideology and you can choose from a wide variety of perspectives on any given story. We'll continue to improve Google News by adding sources, fine-tuning our technology and providing Google News to readers in even more regions.


REUTERS NEWS

Business News, Finance News, Stock Market News 

Reuters, člen vedúcej svetovej finančnej a spravodajskej skupiny Reuters Group PLC, je jedna z popredných svetových spravodajských agentúr poskytujúca rýchle, podrobné, nestranné a presné pokrytie globálnych finančných trhov a medzinárodného, ekonomického a politického vývoja.


BLOOMBERG NEWS

Bloomberg Anywhere. 

Bloomberg je celosvetovým poskytovateľom finančných údajov, správ a analýz. Služba BLOOMBERG PROFESSIONAL(R) a mediálne služby Bloomberg poskytujú finančné a trhové údaje či už v reálnom čase alebo z archívu, ceny, údaje z obchodovania, spravodajské a komunikačné nástroje určené pre podniky, spravodajské organizácie, finančníkov a právnikov a rôznych jednotlivcov na celom svete. Mediálne služby Bloomberg zahrňujú celosvetovú službu BLOOMBERG NEWS(R) spolu s viac ako 2,300 odborníkmi v 140 kanceláriách; finančná a obchodná televízna spoločnosť BLOOMBERG TELEVISION(R) s 24 hodinovým vysielaním pôsobí a vysiela na celom svete na jedenástich kanáloch v siedmych jazykoch; Služby BLOOMBERG RADIO(R), poskytujúce najčerstvejšie správy na satelitoch XM, Syrius a WorldSpace po celom svete a na WBBR 1130AM v New York, finančné a informačné spravodajstvo BLOOMBERG.COM(R) na internetovej stránke; mesačník BLOOMBERG MARKETS(R) a knihy určené pre profesionálov v oblasti investícií BLOOMBERG PRESS(R).


BBC NEWS

British Broadcasting Corporation 

Základným zmyslom existencie BBC je podľa jej oficiálnej prezentácie obohacovanie života ľudí kvalitnými programami a službami, ktoré informujú, vzdelávajú a zabávajú. Jej vízia spočíva v napĺňaní cieľa byť najkreatívnejšou a najdôveryhodnejšou organizáciou na svete. Ako taká prináša široké spektrum vlastných programov a služieb pre každého. Jej programy neobsahujú ani komerčné záujmy, ani politickú zaujatosť. Predmetom jej činnosti je prevádzkovanie televízie, rádia, národnostných, lokálnych, detských, vzdelávacích, jazykových a iných služby pre kľúčové skupiny divákov a poslucháčov.


CNN NEWS

Americká televízia CNN 

"Boli sme tu ešte predtým, ako ste vedeli, že nás potrebujete," hlása reklama CNN. Jej zakladateľ Ted Turner spomína, ako si všetci ťukali na čelo, keď hovoril o televízii, ktorá bude 24 hodín denne vysielať iba správy. Nik mu vraj neveril. On bol pritom presvedčený, že sa rýchlo dostanú z pivnice hore. CNN začala zarábať milióny a stala sa symbolom globalizácie. Trojpísmenková televízia predbehla konkurenciu najmenej o desať rokov - dnes sú spravodajské televízie samozrejmosťou. Dokonca aj na Slovensku. CNN začala vysielať 1. júna 1980, pred 25 rokmi.


TIME NEWS

Breaking news and analysis from TIME.com 

Politics, world news, photos, video, tech reviews, health, science and entertainment news.


YAHOO! NEWS

Internetová spoločnost Yahoo! 

The top news headlines on current events from Yahoo! News


FIRST CLASS HOLDING s.r.o. | Námestie osloboditeľov 87, 031 01 Liptovský Mikuláš, Liptov, Slovensko
mobil: +421 907 579 379 | e-mail: office@firstclass.sk | web: www.firstclass.sk
Copyright © by Karol Szekely - FIRST CLASS HOLDING s.r.o.